مقالات فروشگاه

مزایای استفاده از ویدیو کنفرانس در آموزش
همان طور که می دانید ویدیو کنفرانس یک ابزار بسیار قدرتمند برای برقراری ارتباط است. اما ویدیو کنفرانس در آموزش چگونه می تواند به ما کمک کند؟ آیا برقراری ارتباط زنده در مدارس و دانشگاه ها کمکی به افزایش علم و دانش ما می کند؟ حداقل 5 استفاده عمده از ویدیو کنفرانس در آموزش قابل ذکر است.

1- ارتباط با متخصص واقعی

بسیاری افراد نیازمند برقراری ارتباط تصویری سریع با متخصص هستند، اما این امکان همیشه وجود ندارد. اگر شما در شهر کوچکی ساکن باشید این موضوع را بسیار درک کرده اید. بسیاری افراد حتی بعد از فراغت از تحصیل نیازمند آن هستند تا استاد دوره دانشگاهشان نگاهی به پروژه آن ها بیاندازد و یا بیمارشان را کمی زیر نظر بگیرد و نکات آموزشی ارائه کند اما بدون ویدیو کنفرانس و ارتباط پایدار و قوی تنها دردسر بر قراری ارتباط ضعیف را خواهند چشید.

بسیاری از مدارس بزرگ و با اعتبار امروزی از ویدیو کنفرانس برای برقراری ارتباط با متخصصین استفاده می کنند. اهمیت آموزش از راه دور برای هیچ کس پوشیده نیست، بسیاری زمان ها متخصصین در شهر های دیگر زندگی می کنند و با ویدیو کنفرانس موقعیت یادگیری از آن ها نیز برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می شود.

2- اردوی علمی مجازی دانش آموزی

یک اردوی علمی دانش آموزی خوب همیشه نیازمند آماده سازی و برنامه ریزی بسیار زیادی است. نیاز به حمل و نقل مناسب و امن، نیاز به غذا و بهداشت هزینه های یک اردوی ساده را نیز سرسام آور می کند. اما چقدر خوب بود اگر می شد همه اطلاعات مورد نیاز این دانش آموزان از اردوی عملی را به آنها به همان دقت واقعی نشان داد و این هزینه ها را متحمل نشد! نگران نباشید، همان طور که متوجه شدید با ویدیو کنفرانس این امکان فراهم می شود. مهم نیست اردوی باغ وحش و یا موزه باشد، تا وقتی تصویر به صورت زنده در حال پخش است از همه جا هم می توان آن را مشاهده کرد همان فواید علمی حضور در محل تصویر برداری را دارد.

به تازگی مدرسه ای در پنسیلوانیا به دانش آموزان دوره متوسطه خود امکان شرکت در اردوی مجازی بازدید از آتشفشان جزیره Montserrat را داده است. در این اردوی مجازی دانش اموزان حرکت لاوا و تولید دود و خاکستر آتشفشانی را از نزدیک دیدند. بسیاری دیگر از مدارس آمریکا در فکر استفاده از این تکنولوژی برای اردو های خود هستند.

3- کار علمی به صورت گروهی

دانش آموزان Wyoming آمریکا به صورت مستقیم با دانش آموزان Wisconsin ارتباط ویدیویی برقرار می کنند تا به صورت گروهی به انجام کار های علمی بپردازند. در حالی که در گذشته کار های علمی به یک کلاس محدود می شد. امروزه با استفاده از فناوری ویدیو کنفرانس می توان چندین کلاس را به یکدیگر متصل کرد و تشکیل یک کلاس واحد داد.

4- دسترسی به محتوای آموزشی گذشته

ویدیو کنفرانس در واقع ابزار فیلم برداری است. این ابزار توانایی ذخیره جلسات فیلم برداری شده بر روی حافظه را دارد. با استفاده از این قابلیت بسیاری از دانش آموزان که جلسات درسی را از دست داده باشند می توانند به محتوای هر جلسه در هر زمان دسترسی پیدا کنند.

5- جمع کردن دانش آموزان با هزینه کم

جمع کردن تعدادی دانش آموز در یک مکان به عنوان کلاس همیشه کار ساده ای نیست. در مناطق دورافتاده این کار همیشه دشوار است. با استفاده از ویدیوکنفرانس دانشآموزان می توانند از همان روستا یا شهر یا کشور خود در جلسات آموزشی شرکت و دقیقا مثل یک کلاس حضوری ضمن یادگیری سوالات خود را از آموزگار پرسیده و پاسخ دریافت کنند.

: 241 - : 1399/2/7 - : 204
1399/2/7